29. 5. 2014

It's a healthy lifestyle, not a diet

Ta nálada jara, tepla a nových věcí mi dodává energii. No dobře, ty mraky za oknem tu náladu moc nepodporujou, ale je to tak. Poslední týden mi hrozně rychle uběhl. Možná to bylo tím, že ve škole nic moc neděláme (teda až na příští týden, kdy budeme psát asi deset testů) nebo taky tím, že jsem dělala věci, co mě baví. A to vám to pak uběhne, ani byste neřekli. Konkrétně mám posedlost vším zdravým. Začla jsem vymýšlet různý jídla, zkoušet nový věci. Mezi ně mimochodem patřilo i burákový máslo a můžu s jistotou říct (a taky s lžičkou burákovýho másla v puse), že se řadím k jeho nadšencům. Sice to není to nejzdravější jídlo, co by vás napadlo, ale hele, když mi to udělá radost, tak proč ne.


Tak tady ho máme, hrdinu. A omlouvám se za ten rozervanej obal, ale jakmile jsem došla z Tesca domů, prakticky jsem se na něj vrhla.
http://head-up-baby.blogspot.cz/2014/05/never-stop-never-stop-fighting-never.html#more

Konečně jsem je zkusila upéct. A teď nevím, jestli to dopadlo hůř nebo líp, než jsem si myslela. Na jednu stranu vypadají docela dobře, ale druhá várka se totálně přilepila a rozpatlala a ta náplň taky není na jedničku. Ale co, nikdo není dokonalý. Ani ty makronky. Teda ty od Paula možná jo.


Houstička a salát s okurkama, kukuřicí a jogurtem. Je to dobrota. Chtěla bych jíst víc tmavý pečivo, ale to černočerný mi zase nechutná a polovina tmavých housek je stejně dobarvená. Tak nevím.


Co dělat, když vám ráno odpadne první hodina? Někdo by si možná ještě pospal, ale já jsem se vzbudila a napochodovala si to do kuchyně. A myslím, že tahle ňamka za to stála. Navíc, kdo by se u toho pak necítil jako by vypadl ze seriálu Gossip girl?


Nejen, že to vypadá dobře, ale máte pár vitamínů navíc. A mně ta voda pak chutná víc. Hrozně se mi líbí, když tam má někdo třeba jahody, ale když už mám jednou doma jahody, nechce se mi je plýtvat na pití. Respektive je sním dřív, než je tam stihnu dát.


Jogurt, smetana, borůvky a oříšky. Mandle bych jedla pořád! Napsala bych vám k tomu něco víc, ale neřekla bych, že jsem obdařená schopností popisovat jídlo. Myslím, že fakt, že jsem zatím o všem napsala, že je to dobrota, ňamka nebo, že mi to chutnalo, to potvrzuje.


Vidíte, zase ty mandle. Hrozně se těším na léto, protože pak bude všude čerstvý ovoce, jahody, maliny a borůvky. Už vidím, jak se nadlábnu.


A když už mi v ledničce sedělo to máslo, nemohla jsem nezkusit všemi vychvalovanou (a focenou - je toho plnej tumblr) kombinaci. A musím uznat, že tu chválu si zaslouží. Taky jsem našla recept na zmrzku v téhle kombinaci. Prostě si dáte do mrazáku banány a až zamrznou, rozmixujete je, přidáte máslo a smícháte. Já to ještě nezkoušela, ale banány už odpočívaj v mrazáku!


Vždycky jsem to viděla v obchodech a hrozně se mi líbilo to balení. A konečně jsem ho místo zírání ochutnala. Zrovna tohle vanilkový chutná jako pudink. Ráno jsem ho měla s křupinkama a můžu pochválit. Pak jsem ochutnala ještě čokoládový, ale to je trošku takový práškový. A ještě banánový. No, na to, že mi normálně banánový mlíka a pod. moc nechutnají, to bylo dobrý.


Nejspíš si asi říkáte, počkat, ale tohle není zase tak zdravý. A máte pravdu. Jasně, že burákový máslo, makronky nebo vafle nejsou úplně nejzdravější, ale mně to chutná víc, než cizrna nebo tofu. Snad jsem vám dala i nějaký nápady nebo vás popostrčila, aby ste taky zkusili něco novýho. A zkuste něco novýho ve všem, přichází léto a s ním spousta nových věcí.
Omlouvám se, jestli vám vadí moje pozitivita. Normálně taková nejsem. Taky mě to zaráží.
Kejt

7 komentářů:

 1. oh, mnam, mám z toho až hlad :D miluju makronkyyy <3

  OdpovědětVymazat
 2. Máš to pěkně nafocené a musím souhlasit, že makronky od Paula jsou fakt úžasný. Ty tvoje taky vypadají pěkně - a při další pkusus s nimi budeš určitě spokojená na 100 procent :).

  Jimmy Stille

  OdpovědětVymazat
 3. to s těma jahodama do pití mě pobavilo, protože to si taky přesně řikam :D a nejsou to jenom jahody, vždycky si tyhle věci na dozdobení, ochucení vody atd. jednoduše sežeru :D

  OdpovědětVymazat
 4. vanilkový mlíka miluju, tohle určitě zkusím:)
  asi jsem divná, ale mě to burákový máslo prostě nechutná:D

  OdpovědětVymazat