18. 7. 2014

My escape? Books.

Tenhle článek bude stejně tak pro ty, co sedí doma, tak i pro ty co cestují, chodí ven nebo polehávají u bazénu (hlásím se k té první skupině). Je to jedna z věcí, co na prázdninách miluju. Ano, uhádli jste. Čtení. Možná jsem divná (možná?) nebo nevím, ale přijde mi, že některé knížky jsou prostě přímo napsané pro léto. Jenže vím, že je těžké je najít, a tak vám ukážu seznam vyvolených knížek, které mi tohle léto padnou do ruky. A samozřejmě ty knížky budeme číst ve společnosti kávy, paprsků sluníčka a dobré nálady. Ale mně by stačila jenom ta káva.

http://head-up-baby.blogspot.cz/2014/05/never-stop-never-stop-fighting-never.html#more
Jinak si myslím, že je fajn si o prázdninách přečíst i knížky, které znáte nazpaměť nebo knížky z dětství, které vám prostě přinesou spoustu vzpomínek. Některé knížky si prostě zaslouží být přečteny víckrát.


Tak dobře, tahle knížka mluví sama za sebe. Vždyť má léto i v názvu! Tohle je právě jedna z těch obětí, které si chci přečíst znovu. Hrozně mě to bavilo a navíc, ehm...haló, je to knížka o New Yorku!


Tohle je knížka, kterou jsem si koupila za deset korun v knihovně a hrozně mě nadchla. A protože pochybuju, že ji někde seženete, nebo že vás třeba bude bavit, zastupuje tady spíš takovou skupinu. Zkuste si některý den vyrazit do antikvariátu nebo knihovny a najděte si nějakou starou knížku od neznámého autora, která bude jenom vaše. Možná vám to dává smysl, možná ne. Ale je to bezva pocit najít si něco takovýho. Dobře, dobře už mlčím.


Do téhle knížky jsem se musela docela dokopat, protože na rovinu, ta velikost jendoho odradí, ale jakmile jsem se do toho začetla...No, asi bude stačit, když řeknu, že už je přečtená. Rozhodně doporučuju a navíc je léto perfektní pro tlustý knížky. Máte víc času se jima prokousat. Ne doslova, proboha, na co vy nemyslíte!


Zrovna tahle na mě ještě čeká a hrozně se těším, až si ji přečtu. Určitě znáte aspoň film, takže mi musíte dát za pravu, že je to pro léto jasná volba.


A samozřejmě nesmí chybět kopa časopisů. Jak starých a nových, tak českých i anglických. Já chápu, že už vás tím Voguem fakt štvu, ale prostě, gh. Je to Vogue!


Nojo, další z mnohokrát opakovaných knížek, ale jestli jste to četli, tak víte, jak mi je. Rozhodně si ji musím přečíst znovu, protože je tam tolik myšlenek, že to prostě nejde vstřebat na jednou.


A tohle je zastupitel miláčků z dětství. Tahle knížka snad baví každého a navíc se skvěle hodí k deštivým večerům a kakau.

Tak a to bude všechno, co chcou moje oči tohle léto přečíst. A co vy? Co je na vašem listu? Co byste mi doporučili? Tak já jdu za ségrou, kleknu si na kolena a budu prosit, aby mi udělala to kafe. A pak popadnu jednu z těchle knížek. Radím vám, udělejte to samé. Akorát si najděte vlastního sluhu, co vám bude dělat kafe, ségra je moje.
P.S. pochybuju, že potom, co jsem ji nazvala sluhou mi to kafe fakt udělá
Kejt

3 komentáře:

 1. som na tom rovnako, moje prázdniny = knihy :D a momentálne mám maratón kníh HP :)

  OdpovědětVymazat
 2. Books are also my scape, they make you feel like you're inside the story and I really love that feeling.
  It's grate to share this with you!

  Lots of love,

  http://enfantcoco.blogspot.com.es/

  OdpovědětVymazat
 3. Tiež cez prázdniny čítam viac ako cez školu. :) Teraz som dočítala Chatrč od W. Younga, ktorá bola úžasná. :)
  Ak chceš môžeš sa zapojiť do súťaže - GIVEAWAY

  OdpovědětVymazat