26. 7. 2014

You should be yourself no matter what

Tenhle článek píšu z různých důvodů. Jeden z nich je, že si uvědomuju, že nemůžeme vrátit čas. Další je, že je mi stejně tak jasné, že mě bude vždycky něco mrzet a budu si přát, abych to bývala udělala jinak. Na druhou stranu, v tu chvíli jsem to tak chtěla. Tak proč si přát to měnit? Ale než se to tady změní v nějaký filozofický článek, řeknu vám, co že to vlastně má být. Bude to další z mých zkomolených tagů/článků o mně. Tentokrát 5 věcí, co jsem chtěla udělat a neudělala. A doufám, že se v blízké budoucnosti uskuteční. Nehodlám tady blábolit o tom, jak jsem na sebe naštvaná, spíš mi jde to, abychom se nad sebou taky někdy zamysleli a uvědomili si, co děláme. Jo jasně, že prý to nebudou žádný velký myšlenky. Už jsem vám říkala, že se mnou káva dělá zvláštní (prazvláštní) věci?


http://head-up-baby.blogspot.cz/2014/05/never-stop-never-stop-fighting-never.html#more
CHTĚLA JSEM:

 1. Víc se věnovat věcem, které mě baví
Někdy si říkám, že je škoda, že jsem se prostě neodvážila a nezačla chodit do fotokroužku nebo na kurzi tvůrčího psaní dřív. Nebo něco podobného. Věděla bych teď toho o dost víc a víc bych si věřila. No, tohle vám možná nedává smysl, nejspíš to nebude dávat smysl ani mně, až mi vyprchá kofein z těla a já si tohle přečtu.


2. Víc číst
Ahoj, vy jste tady noví? Vítejte do místnosti mého největšího dilema. Pohodlně se usaďte a já vás zasvětím. Existujou knihy. Jsou v mém pokoji. Jsou v knihovně ve měste, kde bydlím. Jsou po celém světě. A já bych, moji drazí čtenáři, chtěla všechny tyhle knížky přečíst. Každou chvíli si říkám, že jsem nepřečetla tamtu nebo onu knížku. A asi se tohohle problému nikdy nezbavím a navždy se budu užírat tím, že na mě čeká ještě miliarda dalších knih. Už můžete z té místnosti utéct, nebojte.


3. Dělat víc bláznivých věcí

Samozřejmě je mi jasné, že kdybych je udělala, pak bych toho litovala a pak by následoval nekonečný kruh, kde bych se dohadovala sama se sebou, ale...Přijde mi, že někdy jsou bláznivý věci to je jediný, co se dá dělat. Teda, ne že bych se dostatečně nesmála, neřvala smíchy a nedusila se na zemi v křečích smíchu, to se zase nebojte.


4. Víc si věřit
Dost často něco neudělám, protože se bojím, že se ztrapním, že to bude blbost atd. A pak mě prostě napadá: panebože, tak jseš normální (a teď všichni společně: ne, nejseš!) nebo co, nemůžeš být prostě sama sebou? No, doufám, že se to zlepší a všem vám koukám do očí a radím: buďte sami sebou a věřte si! Aspoň někdo, když ne já.

Pomyslné klíče k mé puse, chápete, ne? Ne?

5. Dřív myslet, než mluvit
Některý myšlenky by prostě měly zůstat jen myšlenkami. Bohužel, tak to je a já si to někdy (upřímně, skoro pořád) neuvědomuju. Prostě bych chtěla víc přemýšlet, míň žvanit. Zatím se mi to moc nedaří a je to na mém (dlouhém, věřte mi) listu věcí, co jsem neudělala, ale chtěla bych.

Naštěstí pro vás, jsem z něho vybrala jen 5 věcí, takže utrpení už skončilo a můžete už znovu normálně žít. Vím, vnáším vám do života šílené chvilky, ha. Tak to je vše, jen jsem vám chtěla ještě říct, že tohle jsou většinou jen blbinky, chápu, že někteří lidé mají větší problémy a věci, nad kterými přemýšlí. Třeba: Proč jsem tenkrát neskočila pro tu paní do hořícího domu? (jen příklad, klid)
P.S. A právě těmhle lidem bych chtěla říct, ať nejsou smutní. Hledala jsem úvodní obrázek a chtěla jsem, aby to bylo něco tématickýho, nějaká holka co sedí u okna a má hlavu v dlaních , no chápeme se. Zadala jsem do Tumblr: sadness. A víte, co my to našlo? Text, kde se mě tumblr zeptal, jestli neprocházím nějakou krizí a ať si najdu nějaké inspirativní obrázky na rozveselení. Takže, jak vidíte, být smutný někdy není dovoleno.
Kejt


6 komentářů:

 1. 4 a 5 celá ja! :D tumblr je super cute!:)

  OdpovědětVymazat
 2. pěkný článek! :) http://terusweetgirl.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 3. Moc krásná článek, umíš vážně dobře psat a mě to hodne zaujalo. Taky bych si chtěla víc věřit a a mít, jak se říká ostré lokty a hlavně si nenechat nic líbít, no prostě být sebevědomá, protože takoví lidé to mají v životě jednodušší :)

  http://oreoobsessionbeautyworld.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. pekný článok :)

  http://lifebyteenboy.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat